היוזמה החדשה: עצמאות כלכלית, הרחבת אופקים ורוח.

Shinto Gate          המאמר בהארץ

למה?

כמרצה באקדמיה מלווה אותי לאורך שנים תחושה שמוצלח ככל שזה יהיה, זה לא מספיק. תחושה שמה שאנו מציעים ומקנים לסטודנטים בחוגים השונים מחמיץ היבטים רבים מדי הדרושים להם על מנת לחיות חיים שלמים של רווחה, שמחה, משמעות ושלוות נפש. במקורו, המונח אקדמיה לא היה קשור בתארים, בחינות וערמות של בירוקרטיה. מקורו של השם 'אקדמיה' הוא בשמה של חורשה ליד אתונה בה לימודו סוקרטס ואפלטון תחומי ידע רבים ומגוונים. זה בדיוק מה שנרצה לחדש. אני מאמין שכבני-אדם אנו יכולים, כמעט אפילו חייבים, להתוודע ולהתנסות ברמות עמוקות בהרבה של עצמאות, פליאה והרחבת אופקים. מכאן נובעת יוזמה זו. פה נלחש לך שוב שוב שיש דרך אחרת לראות ולהיות בעולם. בנינו תוכנית עשירה בתכנים מרתקים פותחי תודעה, אפשרויות, אופקים ולב. עכשיו הכדור אצלך.      דניאל נוה.

במה מדובר?

הכוונה היא לתת מענה שלם ככל הניתן לצרכים של בני ובנות העשרים והשלושים כיום (גם כמה בני ארבעים ימצאו עצמם שם). האקדמיה תעמוד על שלוש רגליים:
1. עצמאות כלכלית, עם דגש על יזמות ופתיחת עסק ראשון.
2. הרחבת אופקים: פילוסופיה, אנתרופולוגיה, היסטוריה, סביבה וכו
'.
3.רוח: מדיטציה וידיעה עצמית
.
מדובר במהלך מרומם ומרוכז בו נלמד וניישם מדי יום חומרים משלושת התחומים הנ"ל. הרעיון הוא שהתבססות בכל אחד משלושת התחומים מאפשרת פריחה, הזנה ושגשוג בשני האחרים.

כמה נושאים נבחרים:

עצמאות כלכלית בישראל 2018, חשיבה יצירתית, מחקרים וכלים לפיתוח כוח רצון, כלכלת השיתוף החדשה, חברות לקטים-ציידים, כלים ליחסים חדשים עם עצים ובעלי-חיים, מחקרים עדכניים אודות חומרים פסיכו-אקטיביים (סמים), ספר המתים הטיבטי והיחס למוות בתרבויות שונות, סטרס, הטכנולוגיה על פי היידיגר, חינוך וגישה חדשה להורות במאה ה-21, מדיטציה, טאואיזם, סליחה לעצמנו ולעולם, הינדואיזם, דלתות התפיסה על פי אלדוס האקסלי, שירה סופית, צורות שונות של עבודה עם המוח, התגברות על כאבים פיזיים ונפשיים, ידיעה עצמית.

לפרטים:
דניאל נוה: 054-7399067 naveh.d@gmail.com